Özgün İçerik Oluşturma

Özgün İçerik Oluşturma
Özgün İçerik Oluşturma

İşinizi veya kendinizi tanıtan bir web siteniz var ve sitenizin içerik sorunu bulunuyor ise, bunun için özgün içerikler oluşturmanız gerekir. Özgün içerik oluşturma işleminde, herkesin bildiği belli başlı kurallar bulunsa da, bunların yanında farklı yöntemlere de dikkat etmek çok iyi sonuçlar verecektir. Ancak burada önemli olan, içeriğin siteye uygun olmasıdır. Her ne kadar içerik özgün olsa da, sitenin alanında farklı bir alanı anlatıyor ise, özgünlük hususunda belirli sorunlar ile karşı karşıya kalınabilir. Peki, bu sorunlar ile karşı karşıya kalınmadan, özgün içerik nasıl oluşturulabilir?

Özgün İçerik Oluşturma İşlemi

Kopyala-Yapıştır şeklinde bir içerik üretimi yapılmaması, özgün içeriğin en önemli kurallarından bir tanesidir. Bu kurala riayet edilmediğinde, özgün içeriğin diğer kurallara uyup uymadığına bakmaya dahi gerek kalmaz. Çünkü Google algoritması, üretilen içeriklerin, diğer sitelerdeki içeriklerden farklı olmasını, yani özgün olmasını istiyor. Peki, özgün içerik oluşturma işlemi nasıl hayata geçirilir? Bunun için sizlere bazı hususları açıklamaya çalışalım.

  • Arama motorlarında bulunan içeriklerden kopya bölümlerin bulunmaması gerekir. Yani kendine has cümleleriniz ile kendinize has bir içerik üretmelisiniz. Bu, benim içeriğim diyebilmelisiniz.
  • Yazım kurallarına dikkat etmeli ve bu çerçevede akıcı bir üsluba sahip olmalısınız. İçeriğiniz akıcı olmaz ve yazım kuralları açısından yeterince dikkatli olunmazsa, içeriğiniz özgün olmayacaktır.
  • İçerik, alanında bilgili kişiler tarafından yazdırılmalıdır. Bu konuya dikkat edilmez ve bilgili olmayan kişiler içerik üretirse, bir konu bütünlüğü olmayacak, böylece içerik akıcı olmayacaktır.
  • “Lafı gevelemek” deyimi, özgün içerikte olmaması gerekeni açıkça ortaya koyuyor. Yani, içerik üretilirken, okuyucu istediği bilgiye anında ulaşabilmelidir.
  • Okuyucunun bilgiye anında ulaşabilmesi, istediğini bulabilmesi; metnin alt başlık ve paragraf yönünden yeterli seviyede olması gerektiğini gösteriyor.

Yukarıda bahsedilen hususları uyarak, kaliteli bir özgün içerik üretirseniz, bu durum sitenizin hit sayısında artışlara sebep olacaktır. Özgün içerik oluşturma işlemi bu gibi hususlarla gerçekleştirilebilir. Bu nedenle, içerikleriniz ne kadar özgün olursa, kendinizi o kadar iyi ifade edebilirsiniz. Ancak içerikleriniz özgün olmaz ve kopya içeriklerden oluşursa, bu durum arama motorlarınızdaki sıralamanızın gerilemesine sebep olacaktır. Böylece daha iyi bir arama motoru sıralaması için, özgün içerik en önemlisidir.