İçerik Yönetimi

İçerik Yönetimi
İçerik Yönetimi

Web sitelerinin ya da çeşitli paylaşım aracı olan diğer platformların(facebook, İnstagram vs.) her zaman içerik yönetimi olarak kusursuz bir şekilde çalışması gerekmektedir. İçerik yönetimi; neyi, ne zaman ve nasıl paylaşmanız konusunda sizlere profesyonel olarak direktifler veren disiplindir. Bu alanda profesyonelleşmiş olan kişiler kolaylıkla sizlerin sitelerini güncel tutabilir ve arama motorlarında üst sıralara taşıyabilir. İçerik yönetim hizmetleri birçok hususu beraberinde barındırır örnek olarak yazıların oluşturulması dışında içeriklerin kusursuz bir şekilde paylaşılmasını da verebiliriz.

Web siteleri için İçerik yönetimi hizmeti sunan firmamız alanında yılların getirmiş olduğu deneyimleri kullanarak olaya yaklaşmaktadır. Profesyonel olan elbette ki sadece bizler değiliz aynı zamanda seo uyumlu makale yazarlarımızda bu seviyededir. İçeriklerin oluşturulması konusunda seo kurallarını analiz eden ve sitenizin ihtiyaçlarını belirleyen yazarlarımız en son süreci yazıları bitirerek tamamlar. Arama motorları ile daha iyi bir ilişkiniz olabileceği gibi sizleri kolaylıkla ilk sıralara taşıyabileceklerdir. Şimdi bu alanda dikkat edilmesi gereken hususları daha yakından görelim.

İçerik Yönetimi Hizmetinde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Yazıların oluşturulması ve sitelere girilmesi gibi iki aşama ile İçerik yönetimi konusunu ele alabiliriz.  Seo yani arama motorları optimizasyonu doğrultusunda içerikler oluşturulmalıdır. Sizleri ileri taşıyabilecek düzeyde anahtar kelimeler belirlenmelidir. Aksi durumda ise rekabetin yüksek olduğu anahtar kelimelerde alt sıralarda yer alabilir, rakiplerinizin arkasında kariyerinizi izleyebilirsiniz. Firmamız bu konuda etkili çalışmalar yaparak ilk öncelikle düşük ve orta düzeyli anahtar kelimelerle çalışmaktadır. Bu iki kategoride zirveye geçtikten sonra ise yapacağımız tek şey büyük oynamak olacaktır. Google tarafından yüksek kabul edilen ve sektörünüzün en çok iş getiren anahtar başlıkları son olarak ele alınır ve süreç tamamen biter. Makalelerin oluşturulması sürecinde dikkat edilmesi gerekenleri şimdi maddeler halinde sizlerle paylaşalım;

  • Hedeflerinizi net bir şekilde belirleyin
  • Potansiyel müşterilerinizin hangi aramalar yaptığını ve hangi siteleri tercih ettiğini analiz edin
  • Rakip sitelerin biçim ve içerik açısından incelenmesini isteyin
  • Seo kurallarına hâkim uzman yazarlardan profesyonel destek isteyin
  • Yazıların özgün olup olmadığını analiz edin yani testten geçirin.

İlk aşamada dikkat edilmesi gereken tüm nitelikler elbette ki bunlarla sınırlı değildir. Bizler sadece belli başlı ana hatları özetledik.

İçeriklerin Yayınlanması Süreci

 

İçeriklerin profesyonel bir şekilde oluşturulması kadar da yayınlanması da bir hayli önemlidir. Yapacağınız bir iki hata yazının tamamen çöpe gitmesine bile neden olabilir. İçerik yönetimi yazıların belli aralıklarla yayımlanmasını sağlayan bir sistemdir. Yani sizler gece uyurken bile bizler sizlerin yerine web sitenizin yayın akışını düzenliyoruz. Sürekli ve düzenli olarak paylaşılan içeriklerden dolayı siteniz seo açısından gelişmiş platformlar arasında yer alır ve kolaylıkla indeks süresi düşer. Firmamızın içeriklerin paylaşılması sürecinde dikkat ettiği bazı hususlar şu şekildedir.

  • İçeriklerin doğru kategori altında paylaşılması eğer yoksa da yeni kategorilerin oluşturulması
  • İçeriğin görsel ve videolarla desteklenmesi gerekir. Alternatif açıklamada anahtar kelime kullanılmalıdır.
  • Meta açıklaması 160 karakterden oluşmalı ve anahtar kelime ek almadan geçmelidir.
  • Odak anahtar kelime girilmelidir.
  • Etiket sistemi olarak sadece anahtar kelimenin kullanılmasını tavsiye ediyoruz, eğer dilemeniz durumunda diğer şeyleri de etiket olarak girebiliriz.

Alanında uzman olan firmamız işlerini profesyonelce yapan ekip arkadaşlarına sahiptir. Eğer sizlerde günlük hayatın yoruculuğundan sıkıldıysanız ve web sitenize zaman ayıramıyorsanız, bizlerle iletişime geçerek tüm hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Web siteniz ne kadar kaliteli olursa gelecekte sizlere faydası da o kadar fazla olacaktır. Hem anlık hem de geleceğe yatırım yapmanın tam zamanı şimdi, bizleri arayın daha detaylı bilgi verelim.