Seo Uyumlu İçerik

Seo Uyumlu İçerik
Seo Uyumlu İçerik

İnternet ortamında yer alan tüm sitelerin işlevsel olarak kusursuz olması bütün firmaların ve site sahiplerinin en temel amacıdır. Kusursuz olarak bir site tasarladığınızda bütün problemler biter mi? Google da üst sıralarda yer alabilir misiniz? Evet, bu yazımızda Google için hayati derecede önemli olan Seo uyumlu içerik hakkında bilgiler paylaşacağız. Web sitenin kalitesi ne kadar fazla olursa olsun, seo uyumlu içerikler olmadan belli bir yerlere gelmediğini görmekteyiz. Seo, kelime anlamı olarak arama motorları optimizasyonu anlamına gelmektedir. Yani Google arama yapıldığında bu sistem tarafından kullanıcılar sitelere ve yazılara yönelmektedir. Peki, bizler bu sistemin niteliklerine göre içerikler oluşturursak başarılı olur muyuz? Tabi ki evet, şimdi nasıl başarıyı elde edeceğimiz hakkında daha detaylı bilgiler verelim.

Seo Uyumlu İçerik Konusunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 

Seo uyumlu içerik alanında profesyonel olan yazarlar tarafından oluşturulmalıdır. Bizler Google arama motorunun istediği niteliklerde içerik yazmak istiyorsak sistemi bilen daha önce seo uyumlu makale yazan yazarlara öncelik tanımalıyız. Seo uyumlu olan bir içerik belli başlı nitelikleri içinde barındırır, bunları iki kısımda inceleyebiliriz.

  1. Okunabilirlik Düzeyi; Sadece seo uyumlu içerikler için değil aslında bütün yazılarda gerekli bir niteliktir. Cümlelerin uzun olmaması ve akıcı bir şekilde ifade edilmesini anlatır. Google makale içerisinde 20 kelime ve üzeri cümleleri uzun kabul eder ve sadece 4 cümleden 1 tanesini uzun halde oluşturabilirsiniz. Bunun dışında paragrafların da uzun olmaması gerekmektedir. Bir paragraf uzunluğu maksimum 120 kelime olmalıdır.
  2. Seo Standart Düzeyi; Aslında bizler için önemli olan nitelik tam olarak seo standartları düzeyidir. Makalenin uzunluğu en az 300 kelime olarak belirlenmesi ilk aşama olarak ele almalıyız. Bunun altındaki içeriklerin seo puanı da düşük olacaktır, 300 kelimenin dışında 400 ve 500 kelimelik içeriklerde birçok site tarafından tercih edilir. Rekabetin yüksek olduğu alanlarda uzun makale seçmeniz sizlere fayda getirecektir.
  • Anahtar kelimenin her paragrafta en az bir kere kullanılması gerekir yani ortalama 100 kelimede bir kez anahtar kelimeyi ek almadan kullanmalısınız.
  • Seo uyumlu içerik konusunda en çok dikkat edilmesi gereken hususlarında başında alt başlıkta anahtar kelime kullanımı olmalıdır. Bu metnimizdeki alt başlığı inceleyerek bunu daha net bir şekilde anlayabilirsiniz.
  • Meta açıklamasının anahtar kelime içermesi gerekir.
  • Görsel ve videolarda seoya uygun bir şekilde yazı içerisinde yer almalıdır.
  • Yönlendirmeler kesinlikle olmalı ancak anahtar kelime üzerine yönlendirme vermemelisiniz.

Seo Uyumlu İçerik Hizmeti

Web sitelerinin marka değerinin artması ve arama motorlarında kalıcı olarak üst sıralarda yer almasını sağlayan ve sektörde yıllardır faaliyetlerini kesintisiz bir şekilde sürdüren firmamız sizlere hizmet etmekten gurur duyar. Seo uyumlu içerik konusunda bizlerden destek alarak hiçbir şeye dokunmadan sitenizin arama motorlarındaki yükselişini oturduğunuz yerden izleyebilirsiniz. Alanında uzman yazarlarımız ve seo destekli ekibimiz sayesinde rakiplerinizin analiz edilmesinden tutunda sitenizi hangi anahtar başlıklarda üst sıralara taşınması gerektiği her şeye kadar bizler çalışacağız. Seo uyumlu içerikler oluşturulurken yazılar %100 özgün olarak tasarlanır. Yani firmamızda özgün olmayan kopya içeriklerle karşılaşmanız mümkün değildir.

Profesyonel olarak çalıştığımız için yazarlarımızın en yenisi yaklaşık 2 yıldır bizlerle beraberdir. İstediğiniz üslup ve tarz ile yazılarınızı oluşturmamız mümkündür. Hangi başlıkları yazdırmalıyım? Diye düşünceliyseniz, bu işleri profesyonel olan firmamıza bırakabilirsiniz. Bütün analizler tamamlandıktan sonra sizleri ileri götürecek ve arama motorlarında kalıcı bir şekilde zirveye taşıyacak olan seo uyumlu içerikler kısa süre içerisinde sizlere teslim edilecektir.