Web Sitesi Tasarımı

Web Sitesi Tasarımı
Web Sitesi Tasarımı

Dijital platformda yer alan birçok web site artık hayatımızı daha da kolaylaştırmaktadır. Günlük hayatımızda birçok alanda farklı şeylere ihtiyaç duyabiliyoruz, en basitinden kitap almak istediğimizde internetteki web sitelerini tercih ediyoruz. Her geçen gün ağırlığını daha da fazla artıran bu platformda sizler neden yerini almıyor? Web Sitesi Tasarımı konusunda profesyonel olarak sizlere destek olan ekibimiz istediğiniz tüm detayların olduğu tasarımlar oluşturabilir. İnternet üzerinde kolaylıkla bulunacak olan web siteleriniz ek olarak seo uyumlu da olacaktır. Seo, arama motorlarının web siteyi daha da kolay bir şekilde bulmasını sağlayan bir sistemdir.

Hangi alanda olursanız olun, ister kurumsal isterse de şahsi bir web sitesine sahip olun kullanıcılar sizler için en önemli unsurdur. Profesyonel bir web site düşünün ama çok az sayıda kullanıcı sizleri buluyor ve sitenizde geziyor. Bu durum elbette ki istediğimiz bir sonuç değildir. Web sitelerinin tasarım süreci profesyonel ve kusursuz bir şekilde ele alınmalıdır ki daha fazla ziyaretçi kazanın. Web Sitesi Tasarımı sürecinde kullanılan temalardan tutunda renk uyumuna kadar her şey kullanıcıların dikkatini çeker. Eğer olumsuz bir açıdan dikkatini çekiyorsanız, bu durumda kullanıcı kısa süre içerisinde sitenizi terk edebilir. Yapılan araştırmalarda arka plan renkleri siyah olan tasarımların oturum süresinin oldukça kısa olduğu saptanmıştır. Bu gibi durumları dikkate alarak web site tasarlamak sizleri tabi ki bir adım öne taşıyacaktır.

Web Sitesi Tasarımı Nasıl Olur?

 

Öncelikle web sitesini neden tasarlamak istediğinizi net bir şekilde ifade etmelisiniz. Yani bir hedefimiz ve amacımız olmalıdır ki tasarımları da buna göre oluşturalım. Hedefimiz ve yapmak istediklerimiz konusunda bizlerle fikir birliği yaptıktan sonra işlem artık yavaş yavaş başlar. Web Sitesi Tasarımı sürecini özetle açıklarsak;

 • Alan(Domain) adının belirlenmesi
 • Hostinglerin hedeflerle uyumlu bir şekilde seçilmesi
 • Web sitesi için en uygun temanın satın alınması
 • Sitenin kodlama ve yazılım açısından tüm düzenlemelerin yapılması
 • Menülerin ve renk uyumunun ayarlanması
 • Site içerisindeki genel ayarların ve eklentilerin seo odaklı bir şekilde hazırlanması
 • Deney olarak sitenin yayımlanması

Elbette ki web sitesi yapımı bunlarla sınırlı değildir. Birçok alanda uzman olan tasarımcılar tarafından yapıldığı için yapılacak en ufak hata sitelerinize kalıcı olarak zarar verebilir. Firmamız hem tasarım hem de yazılım alanında profesyonel olarak çalıştığı için bu tarz bir sorunla karşılaşmanız mümkün değildir. Bizzat geçmiş referanslarımıza bakarak bu sonuçlara ulaşabilirsiniz, bizleri arayarak referans bilgilerini isteyebilirsiniz.

Web Sitelerinin Genel Özellikleri Nelerdir?

 

Firmamız birçok proje ve amaca göre site oluşturduğundan aynı düzeyde özelliklerin yer alması gerekmeyebilir. Örnek olarak E Ticaret sitesi ile blog tarzında etkileyici içeriklerin paylaşıldığı bir site aynı özellikleri barındırmaz. E Ticaret sitesi daha çok güvenilir, blog sitesi ise daha çok göze hoş gelmelidir. Web Sitesi Tasarımı sürecinde tüm sitelerde yer alan bazı özellikleri ise şu şekilde listeleyebiliriz;

 • Mobil Responsive özelliği sayesinde telefon ve tabletlerde kusursuz bir görünüm
 • Gelişmiş admin panel sayesinde kolaylıkla değişiklik yapabilme
 • SSL özelliği sayesinde kullanıcılara güven verme( özellikle kredi kartı ile alışveriş yapılan sitelerde)
 • Slider alan yönetimi
 • Görsel ve videoları düzenleme sistemi
 • Sınırsız bir şekilde ürün, yazı, hizmet ve görsel ekleme
 • Gelişmiş iletişim formu ve hemen ara özelliği

Yukarıda yer almayan daha birçok nitelikler web sitelerinize entegre edilecektir. Kullanıcıların sıkılmadan zaman geçirebileceği ve arama motorlarında kalıcı olarak üst sıralarda yer alabilecek web siteler tasarlamaktayız. Bizlerle iletişime geçerek hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.